deklaracijų pildymas

Viskas, ką reikia žinoti apie pajamų ataskaitą

Pajamų ataskaita, kurioje parodomos pajamos po išlaidų ir nuostolių, pasakojama apie jūsų verslo rezultatus per tam tikrą laikotarpį, pavyzdžiui, kas mėnesį, kas ketvirtį ar kasmet. Pavadinus pelno (nuostolio) ataskaitą, pelno (nuostolių) ataskaita paprastai apima pajamas arba pardavimą, parduotų prekių savikainą, išlaidas, bendrąjį pelną, mokesčius, grynąjį pelną ir pajamas prieš mokesčius. Jei norite išsamios savo verslo veiklos analizės, pelno (nuostolių) ataskaita yra jums reikalinga ataskaita. Taip pat ji pravers jums deklaracijų pildyme.

Pelno ataskaita yra viena iš trijų finansinių ataskaitų, svarbių įvairaus dydžio įmonėms. Kiti du – balansas ir akcininkų nuosavybė – eina kartu su pelno (nuostolių) ataskaita.

Pelno ataskaita dažnai vadinama pajamų ataskaita, pelno ataskaita arba veiklos ataskaita, tačiau visos šios sąvokos reiškia tą patį: jūsų pelnas ir nuostoliai.

Pajamų ataskaitos tikslas bei funkcijos

Šio tipo ataskaita, kaip jau minėta yra vienas iš svarbiausių dokumentų kuomet kalba eina apie bendrą apskaitos vedimą, kartu su tokiomis dalimis kaip piniginių srautų ir balanso ataskaitos. Vienas iš patogiausių variantų yra kai pajamų ataskaita yra pasiekiama verslo valdymo sistemose.

Jos tikslas – parodyti toms šalims kurioms yra aktualu, įmonės finansinius rezultatus už tam tikrą laikotarpį. Rezultatas yra sudaromas iš pajamų, įmonės sąnaudų ir uždirbto pelno.

Žinoma, daugeliui kyla klausimų apie tai kokią informaciją galima sužinoti iš tokio tipo dokumentų. Visų pirma galima susidaryti tinkamą vaizdą apie tai ar įmonė padarė teigiamą ar neigiamą žingsnį finansine prasme per tam tikrus metus.

Kitas dalykas – galima atkreipti dėmesį į tai ar įmonė yra pakankamai pelninga ir ar nereikia keisti tam tikrų jos veiklos metodų norint užtikrinti geresnius pelningumo rodiklius ateityje.

Galiausiai, galima susidaryti ir tikslų įspūdį apie tai ar visi taikomi dabartiniai metodai ir praktikos įmonėje iš tikrųjų atsiperka.

Pelno nuostolių ataskaitos ypatybės

Nors aptarėme tai ką iš ataskaitos galima pastebėti peržvelgus ją tiesiogiai, tai dar nėra viskas. Paprastai, kad susidaryti tikslingiausią vaizdą apie įmonę reikėtų atkreipti į kelias šias ataskaitas vienas šalia kitos.

Jeigu pastebite, jog jūsų įmonė dirba “neigiamai” jau kuris ilgas laikas tai žinoma yra aiškus signalas, jog kažką jūs atliekate ne taip ir metas iš esmės keisti tam tikrus bendrovės ypatumus ar metodikas.

Tiesa, gali būti, jog įmonė tiesiog turi daug turto kuris dažnai susidėvi, o pinigų nėra išleidžiama tiek kiek atsispindi ataskaitoje.

Taigi, geriausią tokią ataskaitą yra tirti ir analizuojanti su tam tikru finansiniu ekspertu gebančiu tikslingai įvertinti skirtingų įmonių veiklos ypatybes, nesvarbu kokioje verslo rinkoje jūs būtumėte. 

Greičiausiai ekspertas jums patars atkreipti dėmesį ne tik į šią, bet ir kitas minėtas ataskaitas, veiklos pelną ir kitus aspektus.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme pagrindines pelno nuostolių ataskaitos ypatybes. Šis dokumentas – kertinis įmonės veikloje, todėl norint tikslingai vertinti savo veiklos sėkmę būtinas ne tik tikslingas jos apskaičiavimas, tačiau ir protinga pačio dokumento analizė.
Paruošta su bfcentras.lt komandos pagalba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *