Kaip prižiūrėti automobilį?

Norite, jog automobilis Jums tarnautų ilgiau ir turėtumėte mažiau gedimų?

Automobilis yra mūsų nepamainomas gyvenimo palydovas. Jo dėka galime pasiekti įvairias vietas greitai ir patogiai. O vien pačio automobilio turėjimas atveria platesnes galimybes tiek darbo reikalais, tiek pramogauti laisvadieniais. Kad ir koks geras dalykas yra nuosava transporto priemonė, į ją reikia pakankamai investuoti pinigų, priešingu atveju galite turėti rimtesnių variklio ar važiuoklės remonto darbų, o  dar blogiau – ilgai nepašalinti defektai gali sukelti net ir eismo įvykius. Šiame straipsnyje aptarsime automobilių techninius mazgus, kuriems reikalingas periodinis aptarnavimas ir keitimas. Tikimės, jog straipsnis bus naudingas ir juo pasinaudosite.

Pagrindinis dalykas variklis

Automobilio variklis yra lyg žmogaus širdis. Jei neveikia, ar nepakankamai veikia šis mechanizmas, tai tiesiogiai daro įtaką visam transporto priemonės veikimui. Labai svarbu laiku pasikeisti variklio diržus, ar grandines. Nors variklio diržų keitimas kainuoja sąlyginai nemažus pinigus ( prasideda nuo 300 eur, priklausomai nuo auto modelio), laikų nepakeitus šių detalių, jos gali nutrūkti ir tiesiogiai pažeisti kitus variklio komponentus. Tai tiesiogiai priveda prie kapitalinio variklio remonto, o kai kuriais atvejais net ir prie variklio keitimo. Kartais naują variklį yra nupirkti pigiau, nei restauruoti seną. Tačiau atminkite, jog nusipirkus variklį, vistiek reikės pasikeisti tuos pačius diržus/grandines. Tad šiuo atveju puikiai tinka posakis – skūpus moka du kartus.

Ne ką mažiau svarbus dalykas – tepalų keitimas. Tepalas atsakingas už bendrą variklio komponentų sutepimą, o tai lemia jų nusidėvėjimą ir sklandų automobilio darbą. Keisti tepalus reikia gamintojo nustatyta tvarka, o kartais net dar greičiau nei jis rekomenduoja. Gaila, tačiau vis dar daugelis mūsų tautiečių į tai numoja ranka, o tepalus pakeičia tuomet kai juos prisimena. Dažnai pas žmones yra dar klaidingas mąstymas, nuvažiavau dar ne daug kilometrų, arba tepalai yra neseniai keisti ( nors pravažiuoti itin dideli atstumai), dėl to tepalų keitimas gali palaukti. O to pasekoje dažniausiai prireikia šiuos variklius, purkštukus ar kitas dalis tvarkyti servise. Plačiau išdėstytą informacija apie tepalų keitimą paryškintoje nuorodoje.

Važiuoklės remontas

Važiuokle atsakinga už bendrą transporto priemonės valdymą. Jei ji pradėjo barškėti, dundėti, ar pajautėte, jog mašina dirba ne taip kaip turėtų, nieko nelaukus kreipkitės į savo autoservisą patikrai ir gedimų šalinimui. Netvarkinga važiuoklė kelia pavojų tiek Jums, tiek aplinkiniams. Įsivaizduokite, jei nespėtumete sustabdyti pamatę kliūtį kelyje, ar tiesiog dėl nevaldomo automobilio nulėktumėte nuo kelio?

Pasikarotosime, tačiau svarbiausia nedelsti, periodinius darbus atlikti kai jiems ateina laikas, o kuomet pajutote netvarkingą automobilio darbą – kuo greičiau pašalinti defektą. Svarbu tinkamai pasirinkti autoservisą pagal atsiliepimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *