Janosik stogo dangos čerpės

Kaip apskaičiuoti čerpinio stiliaus dangos matmenis?

Jei jums reikia naujo stogo padaryto pavyzdžiui iš Janosik stogo dangos čerpių ir norite sužinoti, kiek jis kainuos, galite apskaičiuoti jo plotą ir pagal šį skaičių apskaičiuoti plokščių kvadratinės pėdos kainą.

Čia mūsų stogo dangos įrengimo ekspertai dalijasi dviem būdais, kaip apskaičiuoti stogo plotą. Jums reikės: kopėčios, didelis lygis, matavimo juostos, žymeklis, pieštukas, popierius. Šiame straipsnyje apie pagrindinius stogo dangos montavimo žingsnius.

Bendriniai skaičiavimo principai

Kaip minėjome, kiekvienos dangos specifika bus kitokia, tačiau vyrauja bendriniai principai kurių galime laikytis norėdami tiksliai apskaičiuoti pagrindines stogo sritis. Jas aptariame žemiau.

Prieš pradedant skaičiavimus susijusius su pačia stogo danga, visų pirma reikėtų padaryti pačio stogo apskaičiavimus. Tokiu būdu tiksliai žinosite kiek medžiagų jums gali prireikti. Tai bus puikus būdas gauti preliminarius skaičiavimus.

Apskaičiavus lakštus galima pereiti prie kitų pagrindinių stogo dalių skaičiavimų. Čia jau kalba eina apie pagrinindes darbuose naudojamas detales. Turime omenyje tokias detales kaip kraigas, laštakiai, vėjalentės, vidinės sandūros, vidiniai ir išoriniai kampai ir t.t.

Medsraigčių matavimai

Viena iš kertinių medžiagų be kurios stogo montavimas bus neįmanomas yra medsraigčiai. Manoma, jog reikia apie 7vnt norint pilnai įrengti vieną dangos kvadratinį metrą. Apytikslūs skaičiavimai turėtų būti atliekami būtent taip.

Reikia nepamiršti ir garso izoliacinės bei antikondensato plėvelės. Paprastai reikalingą šių medžiagų kiekį galima apskaičiuoti paėmus visą stogo plotą ir pridėjus 15 procentų. Taip yra todėl, nes reikės palikti papildomos medžiagos įtempimui.

Stogo apšiltinimo skaičiavimai

Kitas dalykas – pats stogo šiltinimas. Čia populiariausias žmonių pasirinkimas yra akmens vata. Čia svarbiausias dalykas kurį būtina įvertinti yra vatos laidumo koeficientas ir jos storis. Optimalus variantas – užtikrinti 20 centimetrų vatos storio sluoksnį ant stogo.

Lietaus nuvedimo sistema yra ko gero paskutinis, tačiau neabejotinai kertinis žingsnis, kadangi čia yra užtikrinamas vandens pašalinimo procesas. Paprastai jie būna iki 6 metrų ilgio maksimaliai. Tiesa, gali būti adaptuojami skirtingi ilgiai jeigu stogas yra nevienodos formos.

Apibendrinant

Straipsnyje mes aptarėme pagrindinius principus pagal kuriuos reikėtų atlikinėti kertinius stogo matavimus. 

Nors tikslius skaičiavimus galės atlikti tik ekspertai turintys pakankamai patirties dirbant su stogdengyste, tikime jog principus kuriuos pateikėme gali ženkliai padėti skaičiuojant kiek reikės medžiagų ir kiek apskritai kainuos projektas jums kaip klientui.

Turint pakankamą suvokimą, nebus jokių bėdų apsiskaičiuojant bendrą savo projekto samatą ir numatyti kokie žingsniai bus svarbiausi norint įsikurti savo svajonių namus.

Paruošta pagal manostogas.lt pateiktą informaciją. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *