Lubiniai-sviestuvai

Faktai kuriuos svarbu žinoti prieš pradedant naudoti LED apšvietimą

LED šviestuvai tapo neįtikėtinai populiarūs ne tik todėl, kad jie siūlo žmonėms daugybę būdų apšviesti savo patalpas, bet ir todėl, kad tai yra energiją taupantis sprendimas, kainuojantis dalį įprastų liuminescencinių lempų ir lempučių. LED lemputės yra energiją taupančios ir sunaudoja mažiau elektros energijos nei kaitrinės ir halogeninės lemputės. Šiuolaikiniai LED šviestuvai sunaudoja mažai energijos ir ilgai tarnauja kaip apšvietimo sprendimas. Lubiniai šviestuvai yra vienas iš pagrindinių elemntų kur yra naudojamas LED apšvietimas, tad ir aptarkime pagrindinius faktus apie LED apšvietimą.

Diodai

Šviesos diodas šviečia visu ryškumu, kai tik jis įjungiamas, skirtingai nuo kaitrinių ir halogeninių lempučių, kurios per ilgai užtrunka, kol išryškėja visas jų ryškumas. LED apšvietimui naudojamas gyvsidabris, todėl jis yra saugus ir sveikas jums ir aplinkai. Kadangi degi pirštų galiukų medžiaga liečia LED lempos paviršių, nėra pavojaus užsidegti, todėl LED žibintai yra populiarūs tarp Kalėdų lempų.

Pradedantiesiems, LED lemputės yra ilgesnės nei kaitrinės lemputės, todėl jos gali skleisti tą patį šviesos kiekį ir sunaudoti mažiau energijos. Kaip jūs tikriausiai jau žinote, jie veikia daug vėsiau nei jų įkaitę pusbroliai, tačiau tai nereiškia, kad jie negamina šilumos. Šviesos diodai yra skirti išsklaidyti šilumą lemputės gale, išvengiant paralelių tarp tradicinių lempučių ir viduramžių žibintų.

Tai naudinga aplinkai ir ilgainiui gali sutaupyti daug pinigų sąskaitoje už elektrą. Ilgainiui tai reiškia, kad viena aukštos kokybės LED lemputė gali tarnauti daugelį metų, taupydama ir elektros energiją, ir pinigus. Tačiau atminkite, kad LED apšvietimas, kaip vartotojas, yra mažiau ekologiškas nei jo apšvietimo alternatyva.

Tikriausiai esate girdėję, kad šviesos diodai yra geriausias jūsų namų apšvietimo variantas. Daugelis žmonių žino, kad LED lemputės yra geros aplinkos tvarumui ir ilgaamžiškumui. Nors lemputės 90% savo energijos išskiria kaip šilumą, šviesos diodai sunaudoja visą savo energiją su labai mažai atliekų šilumos.

Galios blokai

Anksčiau labiausiai paplitęs būdas žmonėms išsiaiškinti, kokio tipo lemputės jiems reikia, buvo žiūrėti į galios bloko galingumą.

Jei žmogus pakeistų įprastą 60 vatų lemputę LED, ji per visą savo gyvenimą sutaupytų pakankamai energijos, kad galėtų žiūrėti papildomas 200 vienos valandos televizijos programų. Šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis, kuris atsirastų, jei kiekvienas amerikietis namuose pakeistų tradicinę lemputę energiją taupančia LED lempute. Jei kiekvienas amerikietis pakeistų vieną iš savo lempučių į LED lemputę, ji būtų tokia pat panaši į daugelio automobilių išmetimą iš šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

LED yra energiją taupanti apšvietimo technologija, galinti pakeisti apšvietimo ateitį JAV. Kadangi LED lempose nėra gyvsidabrio, jos daro daug mažesnį poveikį aplinkai nei kaitrinės lemputės. LED šviestuvai išstumia kompaktines fluorescencines lempas (CFL) ir tikimasi, kad laikui bėgant jie augs, nes LED technologija nuolat tobulinama.

Nereikalauja daug energijos

Skirtingai nuo įprastų kaitrinių lempučių, LED lempos nereikalauja didelės energijos, kad sukurtų šviesą. LED lempos nusipelno energijos žvaigždžių, kurioms taikomi konkretūs reikalavimai ir sukurtos siekiant atkartoti įprastų lempučių patirtį, todėl jos naudojamos įvairiose srityse. Apšvietimo sistemos, kuriose naudojamos LED lempos, suteikia efektyvesnę šviesą ir geriau kontroliuoja šviesos pasiskirstymą.

Kaip parodyta paveikslėlyje dešinėje, universalios LED lempos netinka „Energy Star“, tolygiai nepaskirsto šviesos ir gali nuvilti kaip stalinės lempos.

Šviesos diodai yra kryptiniai šviesos šaltiniai, ty skleidžia šviesą tam tikra kryptimi, o lemputės ir kompaktinės lempos skleidžia šviesą ir šilumą visomis kryptimis. Kai kurios lemputės yra nukreiptos į visas puses, o kitos yra nukreiptos viena kryptimi. Tai reiškia, kad šviesos diodai gali panaudoti šviesos energiją įvairiose srityse.

CFL

Skirtingai nuo CFL (kaitrinės šviesos), šviesos diodai netraukia vabzdžių, nes jie neišskiria ultravioletinių ir infraraudonųjų spindulių. Skirtingai nuo kaitrinių ar liuminescencinių lempų, šviesos diodai neturi gyvsidabrio ir 95 procentai jų dalių yra perdirbamos. Naudodami šviesos diodus, galėsite mėgautis naktimi be šviesos, kuri pritrauktų erzinančius vabzdžius ar įsibrovėlius.

Turite atsižvelgti į šių lempučių naudojimo kainą, tačiau puikus dalykas, susijęs su šviesos diodais, yra tai, kad jie nekainuoja tiek daug. Pavyzdžiui, įprasta 60 vatų lemputė kasmet padidins jūsų sąskaitą už energiją maždaug 7 USD, jei ją naudosite vidutiniškai tris valandas per dieną. Todėl šių lempučių kaina yra didelė vertė, kai atsižvelgiama į lemputės gyvenimo kokybę.

Šiuolaikiniai sprendimai

Žmonės, kurie vis dar naudoja lemputes savo namuose, naudoja tą pačią technologiją, kuri buvo naudojama XIX amžiaus pabaigoje, kai Thomasas Edisonas pateikė prašymą dėl savo lemputės JAV patento. Tačiau šiandien LED technologija labai pasikeitė, o tai reiškia, kad mūsų LED lemputės yra 5 metus galingesnės ir efektyvesnės energijos.

Šviesos diodų lemputės matuojamos liumenais, o tai yra šviesos kiekis, o ne vatai, o tai yra daug energijos. Lumenas (LM) yra Kaitrinės lemputės ryškumo matas ir skaičius, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį perkant šviesos diodus. Kaip pavyzdį, grafike parodyta elektros lemputės šviesos diodų konvertavimas į vatą į liumeną.

Jei nuspręsite savo namuose ar verslo zonoje, esančioje vidiniame vakariniame Sidnėjaus regione, įrengti LED apšvietimą, elektrikas gali suteikti jums norimą paslaugų kokybę.

Pirmąją LED lemputę 1962 metais išrado Nickas Holonyakas jaunesnysis, dirbęs „GE General Energy“. 1962 m. Spalio 9 d. Jis buvo pirmasis žmogus, panaudojęs matomą lazerinį prietaisą, pagamintą iš puslaidininkinių lydinių, apšviesti pirmąją LED lemputę.

Pabaigai

Diskusijoje iš esmės nesuvokiama, kad reikia atsižvelgti į mūsų poveikį natūralioms sistemoms, kurios mus jau seniai palaiko, ir į daugelį metų naudojamų apšvietimo tipų poveikį aplinkai.

 Paruošta su elempos.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *