ortodontas Vilniuje

Dantų skilimo priežastys bei sprendimo būdai

Sulaužyti dantys nebūtinai gali sukelti tiesioginį skausmą. Jei pertrauka nukentėjo nuo nervų, kartais galite jausti diskomfortą kramtydami arba jausdami jautrumą karščiui ir šalčiui.

Nesvarbu, ar jums skauda, ​​ar ne, situaciją turėtų kuo greičiau ištirti jūsų odontologas, kad patikrintų danties sveikatą ir būklę bei suteiktų būtiną gydymą, kad būtų išvengta tolesnio blogėjimo ar problemų. Jau vėliau galima bus keliauti pas ortodontą Vilniuje tam, kad sveikus dantys paverstų tiesiais ir gražiais.

Pagrindinės dantų skilimo priežastis

 • Valgyti ką nors sunkaus;
 • Veido trauma po avarijos;
 • Žala nuo sporto;
 • Neapdorotos ertmės gali sukelti danties trapumą ir lūžimą;
 • Senos, didelės amalgamos plombos, kuriose likusi natūralaus danties struktūra per tam tikrą laiką gali tapti trapi.

Koks gali būti gydymas?

Dantys, kurių kraštuose yra smulkių drožlių, paprastai nesukelia skausmo ar problemų, tačiau jūsų odontologas gali pasiūlyti pataisyti, išlygindamas kraštą ir įdėdamas danties spalvos plombą. Tai neleis šiurkščiam kraštui nupjauti lūpų ar liežuvio.

Stipriai lūžusiems ir stipriai lūžusiems dantims gali prireikti sudėtingesnio gydymo, nes šios problemos gali kilti dėl ertmės. Didelė ertmė gali sukelti lūžius, o jei bus palikta, taps labai skausminga. Dantų ertmės taip pat gali sukelti infekcijas išilgai atviros dantenų linijos ir minkštimo (šaknies kanalo, nervų ir jungiamojo audinio).

Tokiais atvejais gali prireikti gydyti šaknies kanalus. Įtrūkimai ir lūžiai taip pat gali atskleisti jūsų nervų galūnes, todėl dantys tampa jautrūs karštam ir šaltam orui bei maistui.

Kada reikalingas yra šaknies kanalo gydymas?

Šaknies kanalų gydymas ne visada reikalingas įtrūkusiems ir suskilusiems dantims. Jei nėra skausmo ar infekcijos, įtrūkimai gali būti užpildyti ir surišti specialiu dantų cementu, o sulaužytas dantis bus pritvirtintas vainiku.

Karūnos taip pat naudojamos gydant kitų tipų skilimus ir lūžius, pvz., lūžusius griovelius, suskilusias šaknis ar vertikalias lūžimus, suskaidytus krūminius dantis, ir kaip prevencinė priemonė nuo tolesnių įtrūkimų. Kraštutiniu atveju, jei jūsų dantis sugedo iš vidaus ir neatšaukiamai sulaužytas, jūsų odontologas gali rekomenduoti pašalinti dantį.

Pirmieji žingsniai, padėsiantis numalšinti skausmą

Jei lūžote ar sulaužėte dantį, atlikite šiuos veiksmus prieš rezervuodami susitikimą su odontologu.

 • Išskalaukite burną šiltu vandeniu;
 • Spauskite bet kokias kraujavimo vietas naudodami marlę arba drėgną arbatos maišelį;
 • Jei yra patinimas, uždėkite ant skruosto ledo pakuotę;
 • Jei turite prieigą prie jo, visus didelius įtrūkimus uždenkite laikinu dantų cementu;
 • Jei tai skausminga, naudokite skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip paracetamolis (nebent jūsų šeimos gydytojas nurodė kitaip);
 • Uždenkite visus lūžusius dantis pienu, seilėmis ar druskos tirpalu.

Kada reikia kreiptis pas specialistą?

Įskilęs ar sulaužytas dantis gali būti nepastebimai sužeistas, tačiau vien todėl, kad jis nesukelia problemų, nereiškia, kad turėtumėte jo nepaisyti. Nesvarbu, kaip jūs manote, kad tai nedidelė, geros burnos sveikatos priežiūros dalis yra tai, kad jūsų odontologas turėtų ištirti bet kokius sutrikimus.

Infekcijos gali atsirasti greitai, todėl norite būti tikri, kad kuo greičiau gausite tinkamą gydymą. Reguliariai tikrindamiesi ir diskutuodami su savo odontologu, galite sustabdyti lūžių ir įtrūkimų išsivystymą į problemas.

Apibendrinant

Jei dantis sulaužytas, neplaukite jo ir kuo greičiau susitarkite su odontologu. Jūsų odontologas aptars su jumis geriausią gydymo būdą, kuris gali būti vienas iš plombų, vainikėlių ir šaknų kanalų gydymo derinys.

Straipsnis yra parengtas, vadovaujantis dentes.lt informacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *